Новости » 12.12.05. Ainārs Šlesers: “ Daugavpils attīstās dinamiski”.

12.12.05. Ainārs Šlesers: “ Daugavpils attīstās dinamiski”.
9. decembrī Daugavpili apmeklēja Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Viņa vizītes mērķis bija iepazīties ar vairākiem Daugavpils projektiem. Viens ir transporta mezgla trešās kārtas izbūve un ļoti nozīmīgs projekts visam reģionam, Daugavpils lidostas izveide.
Ainārs Šlesers apskatīja vietu, kur plānots veidot lidostu, tas ir bijušais Lociku lidlauks, kas atrodas Naujenes pagastā. Daugavpilī, ar domes deputātu lēmumu ir izveidota SIA “Daugavpils lidosta” un tās uzdevums ir risināt visus jautājumus par zemi un investīciju piesaisti. Jau ir panākta vienošanās ar zemes īpašnieku, parakstīts nodomu līgums ar SIA “Latgales avio”, kurai šobrīd arī pieder lidlauks. Lociki ir optimālākā vieta lidostas izveidei, jo tur jau ir piebraucamie ceļi, ir arī vieta skrejceļam un lidlauks jau ir iezīmēts kartēs.
Ainārs Šlesers atzina, ka lidostas izveide varētu kļūt par nozīmīgu faktoru reģiona attīstības veicināšanā. Ministrs uzsvēra, ka lidosta Daugavpilī ir nepieciešama sasaistei ar Eiropas valstīm, tūristu piesaistei, kas būs arī motivācija investoriem. Daugavpils ir lielākā pilsēta ES austrumu pierobežā un gaisa satiksme te ir ļoti nepieciešama. To apzinās pašvaldība, tāpēc arī uzsāka šo projektu. Pašvaldība saviem spēkiem projektu nespēj realizē, jo tas prasa milzīgas investīcijas, tāpēc plānots piesaistīt ES finansējumu. Ainars Šlesers atbalsta šo projektu un gatavs iesaistīties. Ministrijas speciālisti gatavos aprēķinus par nepieciešamo investīciju apjomu.
Šobrīd tiek sperti pirmie soļi. SIA “Daugavpils lidosta” ir izsludinājusi atklātu konkursu kredītiestādēm par tiesībām piešķirt aizdevumu nekustamā īpašuma iegādei. Aizdevums par summu 1,528 miljoniem eiro nepieciešams zemes pirkšanai Locikos.
Ainārs Šlesers uzsvēra, ka Daugavpils attīstās dinamiski un izteica pārliecību, ka pilsēta kļūs par lielu centru visas Eiropas mērrogā. Savukārt Daugavpils mērs Rita Strode uzsvēra, ka tā noteikti būs, ja valdība arī turpmāk tik lielā mērā atbalstīs pilsētu.
Savas vizītes laikā Satiksmes ministrs piedalījās jaunas pasta nodaļas atklāšanā. Tā ir Daugavpils 5. pasta nodaļa Viestura ielā 2, kas aprīkota ar modernāko kases sistēmu. Tā Latvijas Pasts turpina iesākto pasta nodaļu modernizāciju.

Līga Korsaka.

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha